8 نوع مارک تجاری

درست مانند انواع مختلف مارک ها ، انواع مختلفی از مارک های تجاری نیز در بازار وجود دارد. نام تجاری برای همه مناسب نیست ؛ موثرترین استراتژی ها برای شرکت ها ، گروه ها و سازندگان بسیار شخصی سازی شده استفاده می شوند. این به این دلیل است که همه چیز در مورد شخصیت است.

یک نام تجاری اساساً شخصیت یک شرکت است. نام تجاری گام هایی است که شرکت برای بیان این شخصیت برمی دارد. اما ، ایجاد یک شخصیت منحصر به فرد کاری بیش از این است که یک شرکت احساس شخصیت کند. هنگامی که این کار به طور موثر انجام شود ، مارک تجاری یک سازمان (یا یک فرد ، یا یک جنبش یا حتی یک محصول خاص) را به عنوان یک رهبر در زمینه خود قرار می دهد و به مصرف کنندگان می گوید که این گزینه ایده آل برای آنها و سبک زندگی آنها است.

به عنوان یک کارآفرین جدید ، خالق محتوا یا به سادگی فردی که رشد شخصی دارد ، درک نام تجاری و چگونگی انجام آن یکی از عناصر اصلی موفقیت است.

مارک در مقابل هویت برند در مقابل مارک

قبل از اینکه به 8 نوع مارک تجاری مختلف بپردازیم ، مهم است که تفاوت بین مارک تجاری ، هویت برند و نام تجاری را از بین ببریم.

بیایید با مارک شروع کنیم مارک شخصیتی است که برای ارتباط با مخاطبان به روشی خاص ساخته شده است. غالباً ، این برای بحث در مورد شرکت های خصوصی استفاده می شود ، اما هر چیزی می تواند مارک تجاری داشته باشد: یک مدرسه ، یک نهاد دولتی ، یک باشگاه اجتماعی ، یک کانال محتوا و غیره. مارک مجموعه ای از ارزش ها و برداشت هایی است که جهان از یک نهاد دارد. گرچه مارک خود را با دقت به دنیا منتقل می کنید ، اما حرف آخر را در مورد مارک خود نمی زنید ؛ چگونه جهان مارک تجاری شما و ارزشهایی را که به شما اختصاص می دهند در معادله بازی می کند.

تاکو بل را در نظر بگیرید. غذای آنها ارزان و خوشمزه است و وقتی کاملاً به خوردن سریع غذا علاقه دارید تا غذای سالم ، گزینه ایده آلی است. برخی از این برداشت ها از مارک تجاری Taco Bell ناشی می شود ، برخی از آن از تجربیات مصرف کنندگان با Taco Bell ناشی می شود. هر زمان که جمله “Taco Bell” را می شنوید ، این درک است که به ذهن خطور می کند.

مارک کجا اتفاق می افتد؟

هرجایی که یک مارک قابل مشاهده باشد ، مارک تجاری اتفاق می افتد. هنگامی که استراتژی نام تجاری خود را توسعه می دهید ، به مکانهایی فکر کنید که برند شما جا می گیرد و به صورت آنلاین و آفلاین دیده می شود. در نهایت ، هدف از ایجاد مارک تجاری ایجاد هویتی قابل اعتماد و منحصر به فرد است که شما را از رقبا متمایز کند و با مخاطب هدف خود ارتباط برقرار کند که شما دقیقاً همان چیزی هستید که آنها می خواهند.

مارک شخصی معمولاً در جاهایی اتفاق می افتد که افراد – شخصیت های عمومی یا نه – به صورت فردی تعامل می کنند ، مانند در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی یا در رویدادهای حرفه ای. مارک تجاری محصولات و شرکت ها معمولاً در مکان هایی اتفاق می افتد که محصولات و شرکت ها باید در آن برجسته شوند ، مانند فروشگاه ها و تبلیغات و همچنین رسانه های اجتماعی. مارک خدمات نیز در این فضاها اتفاق می افتد و اغلب شاهد مارک تجاری خرده فروشی در کنار مارک تجاری شرکت و محصول هستید.

مارک های جغرافیایی و فرهنگی در مقیاس های بزرگتر اتفاق می افتد … اما در رسانه های اجتماعی ، در فضاهای عمومی و در محیط های خرده فروشی نیز اتفاق می افتد.

به خط لیوان های شهری استارباکس فکر کنید – لیوان شهر نیویورک آنها را فقط می توانید در یک استارباکس نیویورک تهیه کنید و لیوان خودش یک طراحی منحصر به فرد دارد که شامل پل بروکلین ، ساختمان امپایر استیت و یک تاکسی زرد برجسته است. مهم نیست که این لیوان را در کجای دنیا به خانه بیاورید ، شما قطعه ای از محصول را دریافت کرده اید که از نظر فرهنگی و جغرافیایی مارک تجاری شما را به یاد سفر شما به سیب بزرگ می اندازد.

بنابراین ، کدام یک از مارک ها را باید انجام دهید؟ انواع مختلفی از مارک تجاری وجود دارد که ارزش بررسی عمیق را دارد. در اینجا 8 نوع نام تجاری وجود دارد که باید بدانید:

مارک شخصی
مارک کالا
مارک خدمات
مارک تجاری خرده فروشی
مارک تجاری فرهنگی و جغرافیایی
نام تجاری شرکت
مارک آنلاین
مارک آفلاین
در زیر آنها را شرح خواهیم داد تا ببینید که چگونه کار می کنند ، چگونه می توانند با هم کار کنند و چگونه می توانند برای برند منحصر به فرد شما کار کنند.

 

https://99designs.com/blog/logo-branding/types-of-branding/